Kaufmann Rypin mecenas XV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

W 2020 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 10 500,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zakup usług dostarczenia publikacji drogą elektroniczną w kwocie 1 450,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

piątek, 30 kwiecień 2021

Tydzień Bibliotek'2021 - zapraszamy do konkursów

Już niebawem, w dniach 8-15 maja, obchodzić będziemy Tydzień Bibliotek.

Z tej okazji nasza biblioteka przygotowała dla swoich czytelników 3 konkursy.

Pierwszy z nich zatytułowany "Wyrusz z bajką w wielką podróż", skierowany jest do grup przedszkolnych z terenu miasta i powiatu rypińskiego. Zadanie konkursowe polega na wymyśleniu bajki, spisaniu historii, zilustrowaniu, wykonaniu strony tytułowej oraz dostarczeniu do biblioteki do 10 maja.

Plakat promujący konkurs "Wyrusz z bajką w wielką podróż""Wyrusz z bajką w wielką podróż"

Regulamin konkursu "Wyrusz z bajką w wielką podróż""Wyrusz z bajką w wielką podróż"

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych oraz wizerunku

Drugą propozycją jest konkurs "Książka w jednym kadrze".  Ma on charakter otwarty, wziąć w nim udział może każdy kto wykon fotografię, w której zostanie zareklamowana książka. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie w plenerze lub pomieszczeniu oryginalnego zdjęcia. Zdjęcie musi oddawać atmosferę książki. W jednym kadrze może zostać przedstawiony bohater/bohaterowie książki. W sposób niekonwencjonalny można przywołać najciekawsze fragmenty książki. Na zdjęciu może znajdować się książka jako jeden z elementów. Zdjęcia należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych do 13 maja.

Plakat promujący konkurs "Książka w jednym kadrze"

Regulamin konkursu "Książka w jednym kadrze"

Trzecim konkursem jest rywalizacja na naszym profilu na Facebooku  „Czy wiecie, że… czyli sekretne życie literatów”. Konkurs trwać będzie od 10 maja od godz. 10:00 do 14 maja do godz. 12:00. W tym terminie zamieścimy na stronie pięć wpisów zawierających informacje dotyczące życiorysu poszczególnych pisarzy/pisarek. Zadaniem Uczestnika Konkursu będzie zamieszczenie w formie komentarza pod postem konkursowym poprawnego rozwiązania (odpowiedzi- podania imienia i nazwiska zaprezentowanego pisarza/pisarki). Za każdy pierwszy prawidłowy komentarz pod postem konkursowym Uczestnik otrzyma jeden punkt. Zwycięzcą zostanie ten, kto zdobędzie najwięcej punktów.

Plakat promujący konkurs „Czy wiecie, że… czyli sekretne życie literatów”

Regulamin konkursu „Czy wiecie, że… czyli sekretne życie literatów”

Wszyscy laureaci naszych konkursów otrzymają nagrody rzeczowe.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach!