Logo Rypin 2019

MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Logo Kaufmann Rypin 2019

Kaufmann Rypin mecenas XIV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

Logo MKiDN 2019

 

 Logo NPRC

W 2019 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 9 973,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logo Instytut Książki Kraszewski 2019

 MPBP w Rypinie otrzymała w 2019 r. dofinansowanie z Instytutu Książki w kwocie 30 000,00 zł w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019"

PITax

Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl

Łatwe podatki (www.pitax.pl).

Co nowego w naszej bibliotece

środa, 12 czerwiec 2019

„Mała Książka – Wielki Człowiek w bibliotece”

 

MPBP w Rypinie zakwalifikowała się do projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek w bibliotece”.

W ramach tego projektu każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które od września 2019 r. przyjdzie do biblioteki otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą (książka dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, a także Karta Małego Czytelnika) na dobry czytelniczy start. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Wyprawki czytelnicze dla dzieci w wieku przedszkolnym będzie można odebrać od września 2019 r. w Oddziale dziecięcym oraz Filii nr 1.

(red.)