Logo Rypin 2019

MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Logo Kaufmann Rypin 2019

Kaufmann Rypin mecenas XV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

Logo MKiDN 2019

 

 Logo NPRC

W 2020 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 10 500,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zakup usług dostarczenia publikacji drogą elektroniczną w kwocie 1 450,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logo Instytut Książki Kraszewski 2019

 MPBP w Rypinie otrzymała w 2019 r. dofinansowanie z Instytutu Książki w kwocie 30 000,00 zł w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019"

 

Co nowego w naszej bibliotece

poniedziałek, 06 wrzesień 2021

"Ciemna dolina" Jakuba Jęczewskiego - premiera

 

26 sierpnia 2021 r. ukazała się powieść "Ciemna dolina" Jakuba Jęczewskiego (https://wfw.com.pl/ksiazki/ciemna-dolina/). Dzisiaj trafiła do naszej biblioteki z rąk samego autora. Dziękujemy i gratulujemy!

"Ciemna dolina" to debiut literacki bibliotekarza pracującego w naszej Miejsko - Powiatowej Bibliotece Publicznej w Rypinie, mieszkańca Okalewa, kulturoznawcy, filozofa, pasjonata sportu.

Zapraszamy wszystkich do lektury, książka już za momencik będzie do wypożyczenia w centrali i filii nr 1 naszej biblioteki. Oczywiście Ci, którzy chcieliby mieć własny egzemplarz mogą dokonać zakupu w księgarniach internetowych. My natomiast jesteśmy umówieni z Jakubem Jęczewskim na promocję książki w naszej bibliotece w połowie listopada. Będzie tez wtedy możliwość zakupu książki z podpisem autora.

Od wydawcy:

"Marta Werner jest świetnie zapowiadającą się dziennikarką. Po jednym z wywiadów ma spotkać się w sprawie służbowej z pewnym biznesmenem. W barze, w którym się umówili dochodzi jednak do niespodziewanego i trudnego do wyjaśnienia incydentu. Przebywający w lokalu miody mężczyzna wprowadza wszystkich w stan niewyobrażalnego wręcz przerażenia.

Kim jest Monster Big i dlaczego znajduje się pod eskortą wojska? Jakie tajemnice skrywa domek w lesie, odizolowany od świata?

Marta, wiedziona dziennikarską dociekliwością, musi znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące osoby Adama Nowaka.

"Ciemna dolina" to powieść o wyraźnym wątku psychologicznym, w którym tajemnica goni tajemnicę. Jakub Jęczewski prowadzi czytelnika przez niezwykle skomplikowany świat, w którym trudno zdecydować co jest jawą, a co snem; co jest normalne, a co przerażające."

(red.)