MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Kaufmann Rypin mecenas IX edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

 

MPBP w Rypinie bierze udział w programie Orange dla Bibliotek

Zakup nowości wydawniczych w kwocie 7 020,00 zł w 2013 r. zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej

Co nowego w naszej bibliotece

  • 1
    1
  • 2
    2
  • 3
    3
środa, 18, luty 2015

Spotkanie autorskie z Andrzejem Stasiukiem - relacja

 

O Andrzeju Stasiuku, jego kunszcie pisarskim można mówić wiele. O sobie pisarz nie lubi mówić, na podstawie osobistych przeżyć, własnych doświadczeń pisze książki. To głównie podróżnicze przygody stanowią źródło inspiracji dla niego. Stanisław Burkot, polski historyk literatury i krytyk literacki daje następującą charakterystykę jego stylu pisania: „jest pisarzem penetrującym ciemne strony natury ludzkiej, a równocześnie dotkliwie odczuwającym potrzebę ładu wewnętrznego; pisarzem „dżungli” współczesnego miasta, a równocześnie pejzażu społeczno-obyczajowego najdalszych zakątków prowincji; brudnych ulic i czystych krajobrazów” (Literatura polska po 1939 roku). Ważne w jego prozie staje się nie tyle to, co opowiada, ale sposób, w jaki to robi.

Czytaj więcej...

czwartek, 12, luty 2015

Ferie w Bibliotece'2015

 

Miejsko – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie zaprasza dzieci i młodzież do skorzystania ze swojej oferty w okresie ferii zimowych.

Czytaj więcej...

środa, 11, luty 2015

Spotkanie autorskie z Andrzejem Stasiukiem - 17 lutego, godz. 17.00 - zapraszamy!

 

17  lutego 2015 r. (wtorek) o godz. 17.00  w Sali Wystaw i Promocji MPBP w Rypinie, w ramach obchodzonych jubileuszów 70-lecia Biblioteki oraz 950-lecia Rypina, odbędzie się spotkanie autorskie z Andrzejem Stasiukiem (http://www.stasiuk.pl/ ) zatytułowane „„Ściszone życie drugiego planu” – o przekraczaniu granic i życiu w podróży”. Spotkanie będzie miało  charakter otwarty. Serdecznie zapraszamy! 

Czytaj więcej...

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.