MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Kaufmann Rypin mecenas IX edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

 

MPBP w Rypinie bierze udział w programie Orange dla Bibliotek

Zakup nowości wydawniczych w kwocie 7 020,00 zł w 2013 r. zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej

Co nowego w naszej bibliotece

  • 1
    1
  • 2
    2
  • 3
    3
piątek, 20, marzec 2015

"Chrześcijanie a homoseksualizm" - spotkanie autorskie z Cezarym Gawrysiem - relacja

 

17 marca 2015 r. w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Rypinie odbyło się spotkanie autorskie z Cezarym Gawrysiem. Nasz gość to dziennikarz, publicysta katolicki, działacz społeczny. Studiował filozofię na Uniwersytecie Warszawskim i teologię na Uniwersytecie Kard. Stefana Wyszyńskiego. Jest autorem następujących książek (reportaży): Ten Trzeci i dwa inne reportaże, Ścieżki ocalenia, współautorem Między konfesjonałem a kozetką, Wyzywająca miłość. Chrześcijanie a homoseksualizm, Męska rozmowa. Chrześcijanie a homoseksualizm. W latach 70. był redaktorem  w tygodniku „Literatura”. W latach 1995-2001 redaktor naczelny miesięcznika „Więzi”. Tematem jego książek są najczęściej kwestie egzystencjalne, problemy wynikające z przełamywanie barier w kontaktach międzyludzkich.

Czytaj więcej...

czwartek, 12, marzec 2015

"Chrześcijanie a homoseksualizm" - spotkanie autorskie z Cezarym Gawrysiem - 17 marca, godz. 17.00 - zapraszamy!

 

17 marca (wtorek) 2015 r. o godz. 17.00 w Sali Wystaw i Promocji MPBP w Rypinie, w ramach obchodzonych jubileuszów 70-lecia Biblioteki oraz 950-lecia Rypina, odbędzie się spotkanie zatytułowane „Chrześcijanie a homoseksualizm” z współautorem książki „Wyzywająca miłość” Cezarym Gawrysiem  (http://www.wiez.pl/Cezary-Gawrys%3Bs,autorzy,id,43 ). Spotkanie będzie miało  charakter otwarty. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej...

środa, 04, marzec 2015

Spotkanie autorskie z Marią Ulatowską ze specjalnym udziałem Jacka Skowrońskiego - 10 marca, godz. 17.00 - zapraszamy!

 

10 marca (wtorek) 2015 r. o godz. 17.00 w Sali Wystaw i Promocji MPBP w Rypinie, w ramach obchodzonych jubileuszów 70-lecia Biblioteki oraz 950-lecia Rypina, odbędzie się spotkanie autorskie z Marią Ulatowską (http://www.mariaulatowska.pl/ ) ze specjalnym udziałem Jacka Skowrońskiego (http://www.jacekskowronski.com.pl/ ). Spotkanie będzie miało  charakter otwarty. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej...

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.